Zprovoznění portálu www.skautifm.cz

10. Srpen 2007 - Přidal Rostislav

Jak se to vyvíjelo?

Jistě si pamatujete na stávající portál www.ctverka.net/okresfm. Bohužel se se zakoupením domény přišel problém s jejím přesměrováním DNS záznamu na webhostingový server. Doposud jsme měli webhosting na webovém serveru Střední školy informačních technologií. Na tento nám bohužel nedovolili přesměrovat doménu. Takže jsme hledali náhradní řešení. V dnešní době najít webhosting zdarma, který splňuje nemalé požadavky, které na něj klademe není zcela snadné. Naštěstí zde existuje server www.skauting.cz. Co čert nechtěl, zrovna v okamžiku, kdy jsme potřebovali nastavit server měnil se administrátorský tým. Takže bylo velmi dlouhé vyjednávání, co všechno potřebujeme. V posledních dnech se ještě objevily problémy s výkonností serveru. V blízké době také proběhne reinstalace serveru, proto očekáváme občasnou nedostupnost portalu. Věřím, že všechny problémy se nám povedou odstranit do konce prázdnin.

Proč nový portál, proč znovu?

Veškeré moderní vybavení zastarává. Starý systém, který běžel na stránkách www.ctverka.net/okresfm běžel pod ne zcela vyhovujívcím systému. Na jaře se do správy serveru pustil Granát a systém přeprogramoval. V tu dobu jsme teké zakoupili doménu mno a nastal problém s webhostingem popsaný výše.

Co zde najdu?

Základní koncepce se nezměnila, byla jen trošku rozšířena. V prvé řadě bych rád zdůraznil, že portál je tu hlavně pro vás. Budou zde nejdůležitější informace týkající se skautského dění v okrese Frýdek-Místek. Pozvánky na akce, jsou samozřejmostí. Co však bude nové? Hlavně zde plánujeme dávat náměty na činnost, odkazy na zajímavé weby, které se můžou hodit,… Máš-li další nápady, neváhej a ozvi se Chrosťovi (rpridal@gmail.com)!

Komu za tento portál vděčíme?

Hlavně Granátovi, ten naprogramoval celou aplikaci, zajistil migraci (přesun) všech stránek ze starého serveru.

Také dík patří týmu www.skauting.cz, který nám umožnil hostovat na tomto serveru.

Díky všem!