Návštěva táborů 17. – 19. 7. 2009

24. Červenec 2009 - Přidal Rostislav

Naše další návštěva prázdninového víkendu se vydala za Místeckou čtverkou a jedničkou. Večer jsme strávili s vedoucími u ohně za doprovodu kytary a flétnami s velkými dávkami zpěvu. Na ranním nástupu bylo prozrazeno na Vítka, že na večerní hlídce usnul, bohužel ho za to čekal rituál “ram, ram” (polit od hlavy až k patě studenou vodou, nakonec skončil v potoce). Ten den byl zrovna den návštěv, navíc pul dne pršelo. Na večerní radě se rozhodlo, že nedělní oběd uvaří Rosťa s Plamenem o pěti chodech, aby měli táborníci nač vzpomínat. Ve dvě hodiny večer poctil nemilou návštěvou přepad, který shodil stožár, pak nasedli do škodovky a ujeli, vedoucí se snažili je chytit, ale marně. Ranní nástup musel být odložen, stožár byl opět zdárně zakopán. To ráno se pět táborníků hodilo marod, někteří vedoucí šli z únavy spát. Po příjezdu Marcelky z obchodu jela s Kiwi do nemocnice, uklouzla na zabláceném kopci, upadla a udělala se jí v koleni voda. Mezitím Rosťa s Plamenem připravovali oběd za pomoci pár rukou byl oběd tak, tak připraven. S pátým chodem strávníci měli, už problém, ale banán politý čokoládou si nikdo jen tak nenechal ujít. Odpoledne jsme zvedli kotvy a jeli jsme domů.