Návštěva táborů 10. – 12. 7. 2009

16. Červenec 2009 - Přidal Rostislav

Návštěva u Čochtanů

V druhém víkendu a třetí návštěvě táborů, jsme zavítali za Šenovskými skauty na Norberčany. Po uvítání následovala prohlídka tábořiště a hned na to nástup, večerka. Pak jsme se s vedoucími sešli v hangáru s programem na druhý den. Ráno bylo netradiční probuzení, zážitek na celý život 🙂 Na tomto táboře jsme se cítili dobře, jako doma 🙂

Čtvrtá návštěva na Borsuči za Čochtany z Frýdku-Místku, kteří se zapojili do česko – polského projektu a přijali na svůj tábor pět polských veselých skautek. Večer v hangáru proběhl ceremoniál pasování dvou skautek na Čochtana. Po zkončení ceremoniálu se usedlo do kruhu s Vřískotem v ruce a zpívaly se české i polské písně. Hlídku této noci měly i hlučné polské skautky. Dopolende jsem se zapojili do motivační scénky na doktory v bílých pláštích, kteří vyběhnou z auta a chytají blázny do vlečky. Na této návštěvě jsme se opět cítili, jako doma, vedla tam přátelská atmosféra.