HC víkend aneb Roveři jsou stále tady

09. Říjen 2007 - Přidal Rostislav

Bus… Soláň rozcestí… Tak už jsme všichni. Pokračujeme směr chata Dynčák v hojném počtu – musíme se několikrát přepočítat, ale nakonec nám vychází konečné číslo. Pět! Já (Myška), Monkey, Maki, Chrosťa a Čipera … „Konečná!“ Volá na nás Pan řidič. Velké Karlovice, Leskové, Pod Javorem. Nakonec se došmátráme po tmě do chaty, a jakmile vyrobíme trochu světla (nešetříme svíčkami a petrolejkami), chrlíme ze sebe jednu chválu za druhou. Chatička je naprosto rozkošná. Má vše co potřebujem k přežití – tedy především veliká kamna… a ještě k tomu ta romantika! Průzkum… zabydlování… konečně teploučko… párky (někdo zrní – že čipero?), kytara…

Zíííív…
To už je ráno vážení?
Jojo a někdo chybí!
To Maki, asi hledá hřiby…
Tak vyvineme trochu snažení,
vylézáme z pelechu,
počasí nás neprudí,
ať si dělá neplechu,
nás žene hlad
-máme z něho bludy,
a taky další, existenční pudy.
A tak začala naše sobota. Její první polovina se nesla v duchu našeho brainstormingu k roverskému kmeni… Z kterého si vyvozujeme pro sebe přece jenom něco důležitého. Dvě slova. Vize a Parta………… Můžeme vymyslet cokoliv, ale pořád to bude dost plytké, pokud nezačnem právě tímto.
Druhou polovinu dne jsme strávili procházkou s cílem Bařinka. Napadlo nás, že by se tam snad mohla ještě nacházet naše ztracená kronika… Chyba lávky. Každopádně výšlap na Bařinku stál za to- nejenže jsme si krásně zabahnili botky, ale taky jsme byli pěkně uvítáni oldskauty, kteří právě Bařinku obydlovali. Nazpátek jsme riskli jinou cestu, na bahno skoupější…. Po několika hodinách chůze, kdy na mě poprvé strašně hezky dýchl podzim (snad i na ostatní), a kterou sme propovídali a prosmáli, jsme dorazili pod kopec Bařinky:-D. Tak jsme si řekli, že si zasloužíme odměnu. Menu za 60kč bylo velmi lákavé, ovšem už ne tak chutné. Naštěstí kofola to spravila. Zbytek cesty se nesl v duchu hádanek a zamyšlení…

Na chatě jsme ještě rozvíjeli náš další plán, pro který jsme se všichni nadchli:) A termín byl na světě…

Ráno už jsme pouklízeli, naposled si užili Dynčáku, nakrmili potkana a trochu sebe, a honem na bus……….

Jaké si to uděláš, takové to máš, a my jsme si to takové udělali a nebylo to vůbec k zahození;-) !