Rádcovský kurz ČERV

Chceš vést skautskou družinu a podílet se na vedení oddílu? Chystáš se udělat první krok ve svém skautském vzdělání? Hledáš nápady na hry, tipy jak pracovat se stezkou a nové přátele? Chceš se naučit základy zdravovědy, tábornictví i hospodaření?

Pak chceš na rádcovský kurz ČERV.

Rádcovský kurz ČERV probíhá dva víkendy v listopadu daného roku. První víkend se zpravidla koná na okresní skautské základně Pocheň, druhý víkend kurzu je pak v okolí skautského okresu Frýdek-Místek. Například v roce 2016 to bylo v Havířově, v roce 2017 a 2018 pak v Ostravě.

Čím tě rádcovský kurz ČERV může obohatit?

Inspirací jak motivovat děti ke hrám, odpovědí jak funguje dramaturgie programu i zjištěním jak si můžeš naplánovat program, aby ti to sedlo.

Vyzkoušíš si a naučíš se maskovat zranění, aby zdravověda na schůzkách dostala šťávu.

Příprava i vyúčtování výpravy by pro tebe po kurzu měla být brnkačka…a to není vše…poptej se 63 účastníků z minulých let.

Rádcovský kurz ČERV vznikl v roce 2014, kdy v listopadu proběhl první ročník. Od roku 2016 byl pevně stanoven termín jednou ročně a to právě v měsíci listopad. Instruktorský tým se ze čtyř instruktorů rozrostl na osm a stále se rozšiřuje.