Čekatelský kurz ČERV

Hledáš čekatelský kurz během skautského roku?

Chceš umět připravit kvalitní skautský program, motivovat děti v oddíle a vést je ke skautským hodnotám?

Chceš umět zorganizovat výpravu tak, aby byla v pořádku z hlediska bezpečnosti, práva i hospodaření?

Chceš prožít naplno a smysluplně 3 víkendy se skautskými přáteli?

Chceš získat čekatelskou kvalifikaci a složit čekatelskou zkoušku?

Pak Tě zveme na čekatelský kurz ČERV!

Čtvrtý ročník čekatelského kurzu ČERV bude probíhat 3 víkendy na jaře roku 2024. V únoru, dubnu a květnu na základnách Staříč, Hodoňovice, Staříč.

Registrace k čtvrtému ročníku čekatelského kurzu ČERV bude spuštěna 1. listopadu 2023.

Termíny víkendů ČK ČERV 2024:

1. – 25. 2. 2024 – Staříč

4.-7.4. 2024 – Hodoňovice

1. – 26. 5. 2024 – Staříč
  • 2 dvouhodinová online setkání

Pro splnění podmínek k udělení čekatelské kvalifikace je potřebná Tvá účast na všech víkendech kurzu a uspořádání víkendové akce pro Tvůj oddíl (případně dvoudenní akce). Pro přípravu akce dostaneš od nás na kurzu plnou podporu, nebudeš na to sám/sama a rozvineš tím spoustu čekatelských kompetencí. Tvá akce by se měla konat někdy v období od 12. 4. do 19. 5.  2024. Prosím, počítej s těmito podmínkami při plánování oddílové činnosti. Je tedy také podmínkou, abys pracoval/a aktivně s lidmi a měla tak možnost výpravu uskutečnit.

Pokud se vás rozhodne jet na ČERV více z jednoho oddílu nebo střediska, prosím, počítejte s jinými termíny víkendové akce pro každého účastníka kurzu.

Nejezděte na kurz s vymyšlenou výpravou. Budeš mít dostatek času a podpory náplň výpravy řešit až po začátku kurzu po načerpání know how 🙂

Pokud hledáš kurz, kterým budeš žít během jara 2024 a který bude žít Tebou, jsi tady na správném místě. Náš kurz nejsou tři oddělená víkendová setkání. Snažíme se na naší skautské cestě posouvat i v čase mezi víkendy. Počítej tak prosím s tím, že bude potřeba věnovat nějaký čas čekatelskému vzdělávání i mimo samotné víkendy.

Cena: 2000 Kč.

Pokud by cena byla překážkou Tvé účasti na čekatelkách, můžeš nám napsat a můžeme se domluvit na individuálním řešení

Registrace na kurz se bude provádět přes SkautIs, je tedy potřeba mít založen svůj účet. Registruj se prosím sám/a (ne v zastoupení např. vedoucím oddílu), součástí registrace je také dotazník ohledně Tvé osobní motivace. S Tvým účtem na stránkách SkautIS budeme pracovat i na kurzu.

Registrace 5. 11. – 26. 11. 2021

Ze všech registrovaných vybereme 30 účastníků + náhradníky.

18. 12. 2021 Ti bude sděleno, zda jsi na kurz přijat/a.

Po přijetí Ti bude zaslán email s informacemi o platbě, po uhrazení této částky bude přihlášení považováno za platné.