Betlémské světlo 2010 aktualizováno

26. Říjen 2010 - Přidal Rostislav

Na stránkách střediska Řehoře Mendla (BS) byly vloženy aktualizované informace:

V kategorii Rozvoz Betlémského světla naleznete seznam vlaků pro letošní rozvoz.
Po vydání nového jízdního řádu (začátkem prosince) proběhne kontrola a na případné změny budete upozorněni.

Letos Betlémské světlo přebírají brněnští skauti v sobotu 18. prosince 2010 od rakouských skautů, kteří zabezpečují jeho převezení letecky přímo z Betléma.

Ano, blíží se vánoční svátky, které nejsou dnes jen svátky klidu a pokoje, ale i dobou zběsilého nakupování dárků, utrácíme ….. I když se vánoce pro řadu lidí staly konzumním svátkem, stále ještě stále můžeme najít někoho, kdo se ještě dovede dívat na svět i jiným úhlem pohledu.

Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a duchovního poselství vánočních svátků. Staň se i ty poslem pokoje a přines toto světlo jako dar lidem ve svém okolí a zapoj je tak do velké rodiny lidí dobré vůle.


Aktualizované informace o rozvozu betlémského světla brzy najdeš na českých stránkách Betlémského světla. Další info můžeš najít na stránkách rakouských skautů, nebo německých skautů .